ŠVENTĖ TERESPOLIO PARKE

2013-07-24

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija  šventė draugijos atkūrimo 65 metų jubiliejų


Liepos 6 dieną Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija šventė draugijos atkūrimo 65 metų jubiliejų. Ši data draugijai šį kartą sutapo su draugijos  būrelių įsikūrimo 50 – čiu ir Valstybine švente – Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena.

    Šventė prasidėjo žvejų varžybomis Mantviliškio tvenkinyje. Žuvis žvejoti sekėsi pakankamai gerai. Laimikiu galėjo pasigirti visi žvejai. Varžybų nugalėtoju pripažintas Marius Bukauskas, per 3 val sugavęs 5,600 kg žuvų. Nedaug blogiau sekėsi ir kitiems. Romas Vaitkevičius sugavo 4,550 kg žuvų, Edmundas Bukauskas 4,220 kg.

  Po varžybų dalyviai ir svečiai rinkosi  į Terespolio parką.

Čia 13 val. šventę vainikavo medžioklės ragas ir iškilminga draugijos klubų ir būrelių eisena. Vedė šventę Gudžiūnų seniūnijos seniūnas Regimantas Valiauskas ir Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius. L. Stanevičius supažindino dalyvius ir svečius su draugijos įkūrimo, atkūrimo bei tolimesnės veiklos istorija.

    Į šventę susirinko ypatingai daug svečių ir dalyvių. Dalyvavo dešimt būrelių ir klubų, žvejai. Savo dalyvavimu ir sveikinimais mus pagerbė gerb. Seimo narė Virginija Baltraitienė, Kėdainių savivaldybės meras Rimantas Diliūnas, Lietuvos respublikinės medžiotojų ir žvejų tarybos atstovai Nijolė Dudutienė ir Vytautas Klova, Kaišiadorių MŽD valdybos pirmininkas Vilius Karpavičius, Jonavos MŽD pirmininkas Eugenijus Marciukas ir medžioklės žinovas – žuvininkas Viktoras Piskunovas, Lietuvos medžioklės trofėjų ekspertas tarptautinės CIC organizacijos narys Algimantas Šeškauskas.

    Jubiliejaus proga eilei draugijos narių įteiktos padėkos už pagalbą vykdant draugijos veiklą, faunos globą, rūpinimąsi vandens telkinių būkle. Pagerbti ir draugijos nariai   - veteranai, tai Romualdas Šilys, Antanas Mališauskas, Antanas Zikaras. Lioniui Stanevičiui Lietuvos MŽD respublikinė taryba už nuopelnus įteikė Medeinės medalį, Birutei Morkūnienei - Patrimpo medalį. Kėdainių rajono savivaldybės meras Rimantas Diliūnas už nepriekaištingą darbą, rūpinimąsi draugijos reikalais apdovanojo Kėdainių rajono savivaldybės mero padėkomis Lionių Stanevičių, Birutę Morkūnienę, Romualdą Šilį ir Antaną Mališauską.

Virginija Baltraitienė sužavėjo visus nuoširdžiu bendravimu su  žmonėmis. Buvo gera matyti tokį žmogaus nuoširdumą ir paprastumą, kai  Seimo narė nepasididžiavo ir sudalyvavo klubų  kiemelių įrengimo -  patiekalų pateikimo lygio įvertinimo komisijoje. Geriausiais  ir įdomiausiais pripažinti – Ąžuoloto klubas I vieta, Šventybrasčio klubas II vieta, Taujankos  būreliui – III už  įdomiausiai įrengtus kiemelius ir skaniausiai bei gražiausiai paruoštus  žvėrienos bei žuvies patiekalus.

Visus linksmino iki vėlumos Artūras Orlauskas su Klarku, Kazimieras  Kuprys, Valiauskų šeimos koncertas, jaunųjų šokėjų mergaičių grupė iš Miegėnų pagrindinės mokyklos. Visi turėjo progos pasivaišinti žuviene, medžiotojų virta „šiurpa „ ir kitais patiekalais.

Dauguma noriai dalyvavo atrakcionuose, šaudymo varžybose į lėkšteles. Visiems buvo malonu praleisti laiką nuostabiam gamtos kampelyje.


Medžioklės žinovė – žuvininkė        Birutė Morkūnienė