Žvejų varžybos

2016-09-27

Klubaskibkit.lt varžybos, jau tapo tradicija. Kasmet pravedame, jas Bublių tvenkinyje, kadangi tai geografiškai palanki vieta ir žinoma, jog tai žuvingas vandens telkinys. Į jas susirenka didelis būrys žūklės entuziastų iš įvairių Lietuvos kampelių. Viso susirinko 29 dalyviai-20 spiningautojų ir 9 plūdinės žūklės gerbėjai. Pernai dalyvavo virš 40 dalyvių, šiemet dėl tam tikrų priežasčių jų truputi sumažėjo.  Šiemet varžybos buvo organizuojamos dvejose sekcijose, tai spiningo ir plūdinės. Prieš varžybų pradžią, dalyviams pravedamas instruktažas apie saugų elgesį, jie supažindinami su pagrindinėmis žūklės varžybų taisyklėmis ir t.t. Spiningo varžybos trunka 5h, tad laiko surasti ir pagauti žuvį dalyviai turi pakankamai. Kaip ir pernai vyko atkakli kova. Varžybų nugalėtojas tik labiau atsiplėšė, o tarp 2 - 4 vietos vyko nuožmi kova, kurias skyrė mažiau nei 200gr. Iš 20 spiningautojų žuvį pavyko suvilioti 12 dalyvių.

Plūdininkams sekėsi, kaip šiam telkiniui gana vidutiniškai, kadangi žuvis buvo įnoringa ir ne taip lengva buvo ją pergudrauti, tačiau kas sugebėjo prisitaikyti parodė visai neprastus rezultatus. Pagrinde dominavo kuojos, pasitaikė viena kita aukšlė ir nedideli karšiukai.

Varžybas vertinčiau puikiai, kadangi jau eilę metų klubaskibkit.lt nariai rengia įvairias varžybas, esame sukaupę nemažai patirties, todėl pavyksta išlaikyti aukštą varžybų lygį, o tai vertina dalyviai, kurie atvyksta metai iš metų ir taip pat pasipildo naujais.

Kol varžybų teisėjai, skaičiuoja rezultatus, dalyviai kviečiami pasivaišinti ir atgauti jėgas, vietoje išvirta žuvienę. Vienose iš pirmųjų varžybų pavaišinę dalyvius sulaukėme gerų atsiliepimų, tai dabar galima sakyti tai tapo mūsų tradicija kas kartą pavaišinti įvairiu maistu, kaip: plovas, šaltibarščiais, kopūstiene ir panašiai.

Varžybų nugalėtojai apdovanojami medaliais ir taurėmis, taip pat nelieka nuskriausti ir kiti dalyviai, kuriems mažiau pasisekė, jie apdovanojami atminimo statulėlėmis.

 

Didžiausia žuvis plūdinės sekcijoje: Ruslanas Okopnyj 0.155kg karšiukas

Didžiausia žuvis spiningo sekcijoje: Andrius Motiejauskas 1.465kg lydeka

 

 

 

Eligijus Dautartas

 

klubaskibkit.lt