Šv. Huberto dienos minėjimas

2014-11-14

Lapkričio 3 dieną, po darbo, dauguma Kėdainių rajono  medžiotojų draugijos medžiotojų rinkosi  ne į medžioklės plotus, o į Dotnuvos parapijos  bažnyčią,  kur 18 valandą buvo aukojamos Šv. Mišios už medžiotojus ,  jų šeimas, už Anapilin išėjusius kolegas ,  už miško žvėrių  gerovę  visą gyvąją gamtą.

Gal atrodo, kad bažnyčia ir medžioklė nesuderinami dalykai, tačiau  Dotnuvos parapijos klebonas Gražvydas Geresionis tvirtina, kad apie medžioklę kalbama jau Senajame Testamente. Dievas sukūrė žmogų ir atidavė jam valdyti pasaulį palikdamas ir atsakomybę už visą kūriniją.

Po Šv. Mišių minėjimas tesėsi R. Junčiaus kaimo turizmo sodyboje. Kad ir erdvioje salėje, tačiau visus sutalpinti buvo sunku. Medžiotojus šventės  proga  sveikino Draugijos  pirmininkas Lionius Stanevičius, rajono savivaldybės meras Rimantas Diliūnas,  ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, įmonės  Daumantai lt vadovas, Kėdainių rajono  savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas Saulius Grinkevičius, kurio sveikinimą palydėjo ir gausios dovanos iš Daumantų įmonės produkcijos. Medžiotojų klubų ir būrelių pirmininkai, aktyviausieji medžiotojai – laukinės faunos  globėjai, svečiai apdovanoti prisiminimo medaliais, simbolizuojančiais Šv. Huberto dienos atributiką.

Ant  šventinio stalo, gausiai  puikavosi  medžiotojų ir jų žmonų pagamintos iš žverienos vaišės. Visų nuotaika būvo puiki.