Tradicinė medžioklė Ąžuoloto miške

2014-01-28

Kėdainių rajono Medžiotojų ir žvejų draugijos klubų - būrelių vadovai , aktyvistai turi tradiciją , kiekvienų metų sausio mėnesį susirinkti į šventinę - kolektyvinę medžioklę, susipažinti kaip kitų klubų - būrelių medžiotojai tvarko medžioklės ūkį.

      Šiais metais parodomąją medžioklę organizavo Ąžuoloto medžiotojų klubo  medžiotojai.

     Medžiotojai, pakviesti medžioklės rago gausmo, stojo į rikiuotę. Medžioklėje dalyvavo svečiai iš Vilniaus Aplinkos apsaugos agentūros - direktorius Raimondas Sakalauskas, Kėdainių aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Kazys Mikalauskas, ir viena moteris Vilija Šidlauskienė.

Susirinkusiuosius medžiotojus sveikino Ąžuoloto medžiotojų klubo prezidentas Algirdas Valantinas, kuris ir vadovavo šventinei medžioklei.

Medžioklės vadovas supažindino dalyvaujančius medžioklėje medžiotojus su medžioklės eiga bei saugaus elgesio  reikalavimais ir paskelbė medžioklės pradžią.

        Po pirmo varymo sumedžiota keturi šernai ir mangutas.  Sekančiuose varymuose sumedžiota dar penki šernai ir medžioklė buvo baigta.

Pasibaigus medžioklei, tradiciškai pagerbti nukauti žvėrys. Medžioklės karaliumi tituluotas Okainių medžiotojų klubo pirmininkas Giedrius Baziulis. Visi medžioklės dalyviai gavo  prisiminimo dovanėles   suvenyrus - šaukštą su Ąžuoloto medžiotojų klubo emblema. Paskelbus medžioklės pabaigą, visi susirinko vaišintis ir sušilti prie Egidijaus Balčiūno išvirtos, iš tolo kvapiančios, karštos sriubos katilo...

      Medžiotojai buvo iš skirtingų kolektyvų, todėl bendros kalbos netruko. Įdomu buvo susipažinti, kaip medžioja Ąžuoloto klubo medžiotojai, kokios jų medžioklių tradicijos, žvėrių gausa. Šiame klube naujovių yra - miškuose linijose įrengti stovėjimo bokšteliai, kuriuose patogu laukti žvėrių ir saugu šauti į atbėgantį žvėrį.

        Medžioklės dalyviai stebėjosi žvėrių gausa, o labiausia  kolektyvo draugiškumu,  vieningumu, drausminingumu.  Visi dėkingi Ąžuoloto medžiotojų klubui už  turiningai, įdomiai, kultūringai surengtą medžioklę.


Kėdainių MŽD valdybos pirmininkas        Lionius Stanevičius